lekarstwa

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu

(...) cierpiących z powodu problemów z prostatą skarżą się na niego. Nietrzymanie moczu nie musi oznaczać tylko i wyłącznie problemu z nerkami czy układem moczowym. Przyczyny nietrzymania moczu to także powikłania pooperacyjne, zaburzenia metaboliczne czy choroby układu nerwowego. Ich podłoże może mieć charakter fizjologiczny, neurologiczno-psychiczny czy genetyczny. Ten pierwszy jest oczywiście najczęstszy, jednak (...)

Turnusy rehabilitacyjne - dla każdego coś miłego

Turnusy rehabilitacyjne - dla każdego coś miłego

(...) Chcemy być piękni, szczupli i zdrowi. Często nie jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu i z posiadanej przez nas wagi. Z wiekiem coraz częściej narzekamy na problemy zdrowotne, które w większości przypadków biorą się z nadwagi, braku ruchu i niezdrowego odżywiania. (...)

Przyczyny autyzmu u dzieci

Przyczyny autyzmu u dzieci

(...) naprawdę wciąż jest wielką zagadką i tajemnicą. Jeśli w naszej rodzinie nikt nie chorował na tą dolegliwość, nie oznacza to, że urodzimy w pełni zdrowe dzieci. Tutaj przyczyną może być dosłownie wszystko. Najczęstsze przyczyny autyzmu to jednak po prostu geny. I nie chodzi tutaj o przenoszenie (...)

Leczenie bólu kolan

Leczenie bólu kolan

(...) zacząć nam doskwierać. Skurczone mięśnie, albo zbytnio obciążone stawy, bardzo szybko dają o sobie znać.Leczenie farmakologiczneW aptekach znaleźć możemy niezliczoną ilość medykamentów przeznaczonych do leczenia i ochrony stawów. Bardzo często zawierają one glukozaminę, naturalną substancję, która "smaruje" stawy, nawilża je i wydłuża ich sprawne działanie. Jeżeli w stawach zaczyna zużywać się chrząstka, czujemy

Odżywki BCAA w sporcie

Odżywki BCAA w sporcie

(...) Profesjonalni sportowcy wiedzą, że codzienny trening to nie wszystko. W osiąganiu wyników równie ważna jest dieta oraz suplementacja. Szczególnie ważne jest to w dyscyplinach sportowych wymagających użycia dużej siły.Aminokwasy BCAA, czyli rozgałęzione to rodzaj środków dla kulturystów, biegaczy, osób wspinających się (...)