Profesjonalni sportowcy wiedzą, że codzienny trening to nie wszystko.

W osiąganiu wyników równie ważna jest dieta oraz suplementacja. Szczególnie ważne jest to w dyscyplinach sportowych wymagających użycia dużej siły.

Aminokwasy BCAA, czyli rozgałęzione to rodzaj środków dla kulturystów, biegaczy, osób wspinających się po górach i nie tylko, których organizm nie syntezuje sam, a pełnią one szereg korzystnych funkcji. Aminokwasy rozgałęzione to trzy z ośmiu podstawowych aminokwasów (Izoleucyna, Leucyna, Walina). Wspólnie wspomagają pracę mięśni jak również wpływają na ich mocną budowę, są źródłem energii, wspomagają jej transport w organizmie, oraz wytwarzanie takich hormonów jak tryptofan, substancji jak fenyloalanina i tyrozyna.

W czasie intensywnego treningu aminokwasy są bardziej potrzebne organizmowi ludzkiemu niż białko pobierane z pożywienia. Aminokwasy wyczerpują się podczas ćwiczeń fizycznych. Dlatego przydatna jest ich suplementacja, w przeciwnym razie dochodzi do degradacji własnych białek, a w rezultacie przemiany katabolicznej.

Istnieje wiele opinii na temat tego, czy warto syntezować aminokwasy oraz czy rzeczywiście mają one jakąkolwiek wyższość nad białkiem. Niemniej jednak preparat ten jest polecany osobom trenującym więcej niż dwa razy w tygodniu ze względu na to, że chroni mięśnie przed niszczeniem oraz sprawia, że są znacznie bardziej elastyczne. Mięśnie również znacznie lepiej regenerują się w tym wypadku. Suplementy BCAA zaleca się stosować tuż przed lub po treningu, najlepiej razem z dawką węglowodanów. Pozwala to na szybsze przejście substancji bezpośrednio do mięśni.

Zobacz to na zdjęciach:

zdrowie

medycyna

lekarstwa

odżywki

sport