Prawdziwi profesjonaliści w swoim fachu mają dziś do dyspozycji takie narzędzia i materiały, że z naszymi zębami mogą zrobić wszystko lub prawie wszystko.

Współcześni stomatolodzy działają w oparciu o najnowsze odkrycia nauki i techniki. Pozwala to nie tylko na wyeliminowanie wielu niedogodności związanych z leczeniem zębów czy protetyką, ale i zmniejszenie inwazyjności leczenia przy jednoczesnym wzroście jego skuteczności.

Jakie możliwości mają stomatolodzy?

Korekta koloru i kształtu uzębienia
Stomatologia estetyczna może praktycznie dowolnie kształtować wygląd uzębienia. Nawet jeśli zęby są oporne na wybielanie (z uwagi na naturalny kolor zębiny) osoby zdecydowane na korektę ich koloru i / lub kształtu mogą skorzystać z rozwiązań takich, jak licówki. Licówki są dziś jednym z estetycznych standardów. Można je zamocować w każdym lub prawie każdym gabinecie.

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu
Leczenie kanałowe jest prawdziwym koszmarem pacjentów. Do niedawna może faktycznie były podstawy ku temu, by się go obawiać, jednak dzisiaj doprowadzono je do perfekcji. Tę perfekcję umożliwia użycie mikroskopu i bardzo precyzyjnych przyrządów. Kiedy jedynym sposobem na uratowanie zęba jest leczenie endodontyczne nie należy bać się powikłań - stomatolodzy osiągają dziś taką precyzję, że możliwość wystąpienia jakichś niepożądanych zjawisk zredukowana została do minimum.

Nowe zęby na stałe
Co prawda stomatolodzy nie są jeszcze w stanie zmusić organizmu pacjenta do wytworzenia nowych zębów (najprawdopodobniej nigdy nie będzie to możliwe), ale dysponują implantami, które po wszczepieniu zachowują się dokładnie tak, jak zęby naturalne. Implanty i zamocowane na nich korony najlepiej oddają charakter i sposób pracy ludzkiego uzębienia - dzięki temu nie tylko estetycznie wyglądają, ale też doskonale chronią tkanki.
Zapraszamy do odwiedzenia strony

Zobacz to na zdjęciach:

zdrowie

stomatologia

implanty

protetyka